“Pekin Bir Moda”

MADAM ZOEY markası çanta, ayakkabı, tekstil e-ticaret üzerine patenti alınmış markadır.

Bigabe Store web sitesinin yanında  Amazon, Enbay, Alibaba, Trendyol, Hepsiburada ve diğer satış platformalarında  da Araç İçi Visorbill, Koltuk Arkası Organizer ile bilinen çok popüler olmuş markadır. Çantaları ve Madam Zoey logo baskılı diğer ürünleri ile piyasada nam salmış bir markadır.

 

Patenti alınan BİGABE’nin gözde markası : MADAM ZOEY hikayesi; 

Bu markanın oluşma amacı BİGABE şirket bünyesine ait yer edinilecek olan akıllarda duyulunca hoş bir tebessüme sebep olacak ve aidiyet hissettirecek kalitenin simgesi bir isim olmaktır. Görünüşte tanınacak ve piyasada namı duyulur olacak bir marka logosu tasarlandı.

 

 

 

 

 

Neden bu renkler tercih edildi?

Analizine gelirsek,

MADAM yazısı hem kibar hem de bayanlara hitaben oluşturulmuş kelime olduğu için markada yerini almıştır. Çoğunlukla bayanlara hitaben bir marka olduğu için logosunda MADAM yazısı vardır. Yazıda siyah renk tercih edilme sebebi siyah marjinal bir renktir. Asildir. Kurumsallığı ifade ettirdiği düşüncesi ile  siyah renk tercih edilmiştir. Altında yazılan ZOEY yazısı ise, Şirket Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehdi Tarhan günlerce araştırma yapıp kulağa hoş gelen zoey kelimesini şirketi bünyesinde değerlendirmek amacıyla seçmiştir.

Gri renk tercih edilme sebebi tarafsızlığın, uzlaşmanın ve gözlemciliğin rengi olmasından kaynaklı diğer sitelerde satılan taklit ürünlerden uzağız anlamını taşımak içindir. Kaldı ki “renksiz renk” olan gri renk siyah ve beyazın evliliğinden doğan bir uzlaşma rengi olduğu için ne kadar kendi bağımsız ve özgün bir marka olsa da toplumla örtüşen ürünler tercih ediliyor anlamını vermek için tercih edilmiştir. Pekin bir moda yazısının tercih sebebi üzerinde kuşkuya yer olmayan, iyice bilinen, kesin olan bir moda anlamı taşıdığı için bu slogan tercih edilmiştir. En altta yazmasının sebebi son noktayı koyduk anlamı ile bilinirlik anlamı ifade etmesi içindir.

Logonun bilinirliliği kadar anlamı da önemli başka iş fırsatlarını sunacaktır.

Madam Zoey markası potansiyel kullanıcılarıyla kolaylıkla bilinen bir markadır. Madam Zoey kullanıcıları şirkete olan güvenleri sayesinde alışverişlerini huzur içinde yapıyorlar.  Bigabe Group Üyesi olmanın farklılığı hissediyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marka imajını müşterisi çok iyi biliyor. Müşteri portföyü ürünün yanında kutusununda özenildiğini görünce onlara verilen emek gösterilen özen hak ettiği yerini buluyor. Bigabe Ailesi daha da büyüyor.

 

 

 

 

 

Temsili bir çantamızın müşterilerimize gösterilen tüm detayları aşağıdaki gibidir. Müşterilerimizin memnuniyeti markamızın kariyerini etkilemektedir. Kariyer yolunda hep bir adım öteye gitmek markamızın globalleşmesi yolunda en önemli detaydır.

 

Çantalarımızın özenle tasarlanmış olması ve satış pazarlama taktiğinde birebir aynı ürün olması müşterilerimizi bu markaya yönlendiren sebep oluyor. Çünkü birebir yüzyüze satın almalar olduğunda dahi fark edilemeyen ufak detaylar ekran üzerinden dikkat çekmesi için detaylandırıldığında müşteride tam olarak hangi ürünü istiyor, hangi özellikleri işine yarar farkına varıyor.

Müşteri yanlısı olarak hep bir adım öteye Bigabe Groupla birlikte…

Madam Zoey Markamızın ürünlerinin satışta olduğu ve şirket güncel paylaşımlarımızla ilgili sosyal medya hesaplarımız ;

İnstagram hesaplarımız:     @bigabestore.tr / @madamzoey.store / @bigabegroup

Web Sitemiz:                        www.bigabestore.com

Linkedln hesabımız :                             BİGABE GROUP