Kurumsal Kimlik Bölümümüz Önemlidir Çünkü;

 

  • Kurum kimliğimizi doğru yansıtır
  • Kurumsal algıyı birinci adresten bilgi edinerek güçlendirir.
  • Kurumsal imajımızı öğrenmenizi sağlar.
  • Hedef kitlemizle duygusal bağ oluşturmamızda yardımcıdır.
  • Rekabette bir adım öne taşır. 
  • Kurumsal kültür oluşturmamızı sağlar.
  • Çalışan bağlılığını arttırır. Çalışan nerede kimlerle ve hangi prensiplerle çalışacağını iyi bilir.

 

Bigabe Group olarak, müşterilerimize  yönelik sergilediğimiz tutum, Kurumsal Kimliğimizle doğru orantılıdır.

Kurum olarak sergilediğimiz algının tutarlığınını gösteren ve kurum imajımıza yönelik belirlediğimiz hedeflere ulaşmamızdaki en temel çalışmalardan biri olan Kurumsal Kimlik Kılavuzumuz, mesajımızın net, anlaşılabilir ve doğru bir şekilde aktarılması amacına yönelik titizlikle hazırlanmıştır. Kurumsal Kimlik çalışmamızla ilgili her türlü görüş, öneri ve değerlendirmelerinizi info@bigabegroup.com adresine paylaşabilirsiniz.

 

Logo


Firma adı, tek ortak olan Mehdi Tarhan olarak Şirket Ünvanında yer alan BİGABE markası ve üretilen ürünlerde kullanılan MADAM ZOEY markası Mehdi Tarhan adına tescil edilmiştir. Logoda amblem denilen  bir çizim/şekil ve yazı bulunmakta, BİGABE şekli ve anlamı olarak ellerini havaya kaldırmış başarılı büyük abiden gelmektedir. MADAM ZOEY ise şekil çizim bulunmamakta sadece yazı olarak harflerin görsellik olarak göze güzel hitap etmesi amacıyla yazı türünde bütünlük sağlanmıştır. Kurulduğu günden bu yana logotaypında herhangi bir
değişiklik yapılmamıştır. Logotayp da keskin ve tırnaklı bir font kullanılmıştır. Belirlenen logo ve devamında oluşturulan basılı evraklarda, afişlerde, reklamlarda ve tüketicinin marka ile ilk buluştuğu bayilerde ciddiyetle kullanılmaktadır.


Slogan


Firma kurucusu Mehdi Tarhan, e-ticaret sektöründeki tek markası olan  Madam Zoey ürünlerinin pazarlama ve satış stratejisini farklı belirlemiştir. Ülke içinde ve dışında akılda kalıcı olması sebebiyle Madam Zoey tercih edilmiştir. Kelimenin içinde bulunan, telaffuzu zor türkçe karakterinin olmaması harf karakterlerinin bu durumda etkisi olmuştur. Dünyaca tanınan olmak adına  iyice bilinen anlamında  “Pekin” kelimesine yer verilmiştir. Bu nedenle Madam Zoey markasının sloganı “Pekin Bir Moda” olmuştur. Daha sonra bu slogandaki “bir” kelimesi kaldırılmış, “dünyamarkası” olarak düzenlenmiştir. Bu düzeltmeden sonra sloganda da logotayp da olduğu gibi,
herhangi bir değişiklik görülmemiştir.
Renk
Bigabe  ilk kurulduğu günden bu yana çalışmanın önceki bölümlerinde ayrıntılı renk kodları verilen sarı, siyah renk aralığından vazgeçmemiştir. Siyah üzerine sarı, sarı üzerine siyah uygulamaları yapılmıştır. Yer yer reklam, afiş v.s. materyallerde bu uygulamayı görebilirsiniz.

 

Reklam Müziği

 

Bir kurum ya da kuruluşun zihinlerde yer etmesindeki en önemli faktör görselliktir. Bu nedenle çalışmanın başından bu yana kurumsal kimliğin neden olmazsa olmaz olduğunu çeşitli veriler ile ortaya koymaya çalıştık. Kurumsal kimlik ve markalaşma sürecinde görsel
algıdan sonra işitsel algı gelmektedir. Markaların logoları ile bilinmesinden sonra yine marka ile özdeşleşen “ses logosu” denilen bir kavram ortaya çıkmıştır. Ses logosu, belli bir ürünün, kurum ya da kuruluşun tüketici algısı üzerindeki etkilerini öğrenmeye yol açar.
 Bu nedenle reklam müzikleri büyük kurum ve kuruluşlarda son yıllarda vazgeçilmez bir durum olmuştur. 


Reklam Filmleri


Markamız güven odaklı e-ticareti sağlayıp, kendi markası olan “Madam Zoey” ile  deri çanta üretimi yapmaktadır. Çeşitli reklam alanındaki çalışmalarla markamız istenilen seviyeye ulaşma yolunda hızla ilerliyor.

Sponsorluklar


Kurumsal kimliğin önemli noktalarından biri de sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluklardır. 2020 yılında Türkiye’ de İstanbul şehrinde ihtiyaç sahiplerine ” ÇORBADA TUZUN OLSUN ” yardımı ile muhtaç insanları sahiplenmeye başlayan, Bigabe bu gün sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da ihtiyaç sahiplerinin en büyük destekçisi konumundadır.


SEÇİLEN BİGABE’NİN MADAM ZOEY MARKASI

 

 

 

Güçlü bir görsel, açıklayıcı metin ve fiyat vurguları tüketiciye güven vermekte ve net olmaktadır.