TARİHÇE

 

Sağlam ve cesur adımlar, riskli ve başarılı girişimler , ilkler ve tecrübeler

 

Mehdi Tarhan çalışarak biriktirdiği parasını değerlendirmek üzere risk alarak Kasım 2020 tarihinde İstanbul Ticaret Odası’na limited şirketinin tek ortağı olarak kendisini kaydettirdi.

 

Kurucu: Mehdi Tarhan
Bigabe Group’un varoluş ilkesi, Mehdi Tarhan’ın 2020 yılında yöneticilerine hitaben yaptığı konuşmasındaki şu sözlerde saklı:
“Unutmayınız! Hiçbir emek bir anda değer görmez, ben buralara şirket açmadan 5 yıl önce tasarladığım logomu değerlendirerek geldim!”

 

KURULUŞ 

 

2012 yılında henüz 17 yaşındayken, babasının yanında demir doğrama işinde çalışan fakat babasını daha rahat bir işyeri açmaya ikna edemeyen Mehdi Tarhan (1995 – &), ticaret hayatına İstanbul’da başlar. Abisinin yanında kamera güvenlik sistemleri sektöründe çalışmaktan memnun kalmaz. Kendisine ait bir işletmenin var olması umuduyla hayaller kurar ve kendi şirketi için logo tasarlar, projeler üretir. İlk etapta maddi gücünün yetersizliği ile arkadaşı ile ortak bir telefon kılıfı dükkanı açarlar. Fakat bununla da yetinmeyen Mehdi Tarhan işini geliştirip hayalini kurduğu merakla gelişmeleri takip ettiği sosyal medya içeriği ile iş adımlarını atmaya başlar. Güvendiği insanları yanında bulundurarak,
Bugünkü Bigabe Group’un ilk adımlarının atıldığı bu iş yeri, Dünya’yı kasıp kavuran binlerce insanın canına maal olan bulaşıcı hastalık  COVİD-19  yıllarına tanıklık eder ve bulaşıcı hastalığın aşısı bulunduktan sonra yavaş yavaş büyüme gösterir. Büyük bir Avrupa Şehri olan İstanbul’un 2020 yılında Türkiye’nin en fazla nüfuza sahip oluşu ile şehirde hızlı bir gelişme ve teknoloji açığı doğar.  Mehdi Tarhan da işlerini  internet ortamına ve sosyal ağları kapsayacak şekilde genişletir. Mehdi Tarhan, 25 yaşında kurduğu bu şirketi 2 Kasım 2020’de BİGABE E-TİCARET TEKSTİL PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adıyla İstanbul Ticaret Odası’na kaydettirir.  Bu tarih, Bigabe GROUP’un doğuşunu simgeler ve grubun resmi kuruluş tarihi olarak kabul edilir. Mehdi Tarhan’ın iş hayatına atıldığı yıllar, insan ve maddi kaynaklarını uzun süren salgından ötürü tükettiği, ülke ekonomisinin güçsüz, halkının fakir olduğu dönemlerdi. Böyle zor bir dönemde kurulan şirketin bir sonraki aşaması; Mehdi Tarhan’ın İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışı ticaretinin başlamasıyla daha geniş bir ekonomik ortama sahip olan ticarethaneler açması, çeşitli bayilik işlerini üstlenmesi, kendi ürünlerini fabrikalarda ürettirmesi, kendi markası olan MADAM ZOEY patentini alıp çanta, ayakkabı markası yapması ve pazar alanını genişletmesi oldu.

 

BİZ KİMİZ?

 

TÜRKİYE E-TİCARET LİDERİ, SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ, GLOBALLEŞMEYİ HEDEFLEYEN BÜYÜK ABİ

Bigabe Group, 2020’den günümüze, büyüme yolculuğu boyunca Türkiye’nin teknolojik dijital yatırımlarıyla sorumluluk alarak rakiplerinden ayrışmayı başardı ve her zaman ilklerin öncüsü oldu. Türkiye’de ilk şirket ünvanında E-TİCARET ibaresini barındıran, ilk global tasarımı ile şirketinin her köşesini kendisi tasarlayan pek çok ilki gerçekleştirdi. Bigabe Group cirosu ve ihracatının yanı sıra, hedeflediği Borsa İstanbul’dan alacağı pay, ödeyeceği vergiler ve yaratacağı istihdam ile Türkiye’nin en büyük şirketler topluluğu olma yolunda. Türkiye ihracatındaki %10’luk pay ve Türk ekonomisinin itici gücü konumunda hızlı adımlarla ilerlemekte. Bigabe Group, faaliyetlerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürütmekte. Günümüzde Türkiye’de en faydalı şirketler grubu olarak gelecekte de tüm paydaşları için değer yaratmaya devam edecek. Kuruluşunda sadakat ve güven faktörlerini temel alan, farklı coğrafyaların kültür ve tecrübelerini derleyerek, Türkiye’de ve Dünya’da üretimden  E-ticarete bir çok sektörde, ekonomiye değer katan öncü şirketlere ışık tutan Bigabe Group, büyümeye devam ediyor. Bigabe Group, farklı alanlardaki bilgi birikimi, yatırımları, uluslararası satış ağı ve global rekabet hedefi ile dünya çapında E-ticaret ve üretim sektöründe global büyümeyi hedefliyor. Global bir E-ticaret ağı üzerinde dünyanın her yerine toptan ve perakende satışı yapma yolunda  Bigabe Group  yeni adımlar atıyor.  Global çevrimiçi bir pazar olan www.bigabestore.com üzerinden perakende satışı yapma ve Tekstil kategorisi altında Madam Zoey isimli prestijli bir marka oluşturmak, markanın Dünya çapında bilinirliğini önemli derecede artırmak için en doğru olan müşteri memnuniyeti ve uygun bütçe göz önünde bulunduruluyor. Bigabe Group, şirketlerinde geliştirdiği başarılı ve yenilikçi projelerinde sonuç odaklı yaklaşımıyla faaliyet gösterirken topluma ve ekonomiye değer katmaktadır. 

 

KURUMSALLAŞMA VE SÜREKLİLİK

 

Bigabe Group’un çeşitli alanlarda faaliyet göstererek hızla gelişmesi, bu çeşitlilik ve büyümeye uygun bir örgütlenmenin sonucu. Disiplin ve çalışmaya istekli ekip ile organizasyon konusunda Türk ve yabancı çalışanların yıllar süren çalışmaları sonucunda, bu önemli noktaya gelindi. Şirket bünyesinde kendisine has farklı renklerde insanlarla çalışmayı prensip edindi. Çünkü “Her insan farklı bir fikri temsil eder.” bakış açısıyla hareket edildi. Hali hazırda sosyal medya platformlarında çoğunluk fikri önem arz ettiği için tek bir fikir çığır açacak öneme sahipti. Kurumsallaşmaya inanan Mehdi Tarhan çevresinden gelen olumsuz düşüncelere kulaklarını kapatarak inandığı şirket profilini icraata geçirdi. Başarısı ve yaptığı işlerle Bİgabe Group bünyesinde bulunanlar haricinde rakip olan diğer şirketlere de örnek oldu. Bigabe Group’un karar organı olarak, strateji, kontrol, koordinasyon ve yönlendirme çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmaların Türkiye’nin kalkınma planlarına uygun olarak yürütülmesi için Bigabe Group bünyesinde uzun dönemli planlar yapan yetkili bir birim çalışıyor. Mehdi Tarhan halen Bigabe Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

 

Bigabe Group’a ilişkin güncel haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

İnstragam: @bigabegroup

 

Bigabe Group

Adres: İncirtepe Mahallesi Doğan Araslı Bulvarı Akkoyun Plaza No:28/8 Esenyurt/İstanbul

Telefon: 0212 758 61 66 / 0538 088 01 11